Mūsų sertifikatai

Mūsų sertifikatai

Viso ko pradžia - sudedamosios dalys, iš kurių gaminamos mūsų grindys. Nuo 2011 m. dirbome su moksliniu institutu „EPEA“, kad taikytume „Cradle to Cradle®“ („Nuo lopšio iki lopšio“, C2C) principus savo veikloje. Įvertinome tūkstančius sudedamųjų dalių, kad suprastume, koks jų poveikis mūsų sveikatai ir planetai, bei nuolat siekiame tobulinti savo produktus naujomis formulėmis ir alternatyviomis sudedamosiomis dalimis.

„CRADLE TO CRADLE“ („NUO LOPŠIO IKI LOPŠIO“) ŽIEDINĖS EKONOMIKOS PRINCIPAI

Vadovaujantis „Cradle to Cradle®“ ir žiedinės ekonomikos principais, produktai turėtų būti naudojami kaip kompenentai naujuose gamybos procesuose arba maistines medžiagas biologiniame cikle, proceso pabaigoje.

„Cradle to Cradle®“ sertifikavimas paremtas 5 kriterijais:

  • medžiagų nekenksmingumas sveikatai,
  • medžiagų panaudojimas iš naujo;
  • atsinaujinančios energijos ir anglies dvideginio kontrolė;
  • gamybos procese naudojamo vandens valdymas;
  • socialinis teisingumas.

 

Sertifikuojant peržiūrimos cheminės sudedamosios dalys, naudojamos produkto formulėse. Vertinamas poveikis žmogaus sveikatai ir aplinkai, atsižvelgiant į grindų įrengimo poveikio riziką, taip pat galimybę jas perdirbti / kompostuoti. „Cradle to Cradle®“ padeda „Tarkett“ nuolat optimizuoti produktus, o sertifikavimo sistema leidžia nustatyti, ką galima patobulinti.

„Tarkett“ yra tvaraus dizaino pionieriai ir jau turi keletą produktų, kurie sertifikuoti „Cradle to Cradle®“ bronzos, sidabro ir net aukso sertifikatais. „Tarkett“ siūlo sertifikuotų produktų bene visose produktų kategorijose, nuo heterogeninių grindų iki medinių grindų, įskaitant linoleumą, kilimines ir homogenines grindis. Net ne sertifikuotų produktų medžiagos poveikis žmogaus sveikatai ir aplinkai yra vertinami pagal „Cradle to Cradle“ metodologiją.

MEDINĖS GRINDYS: „CRADLE TO CRADLE®“ SIDABRO SERTIFIKATAS

„Tarkett“ gavo „Cradle to Cradle®“ sidabro sertifikatą už savo daugiasluoksnes parketo grindis, „Epoque“, „Tango“, „Salsa“, „Rumba“ ir „Professional“ kolelcijas, pagamintas Švedijoje ir Lenkijoje. „Tarkett“ yra pirmasis medinių grindų gamintojas Europoje, turintis „Cradle to Cradle®“ sertifikuotų produktų.

„Cradle to Cradle®“ sertifikavimo metu vertinami tokie kriterijai, kaip sudėtis, medžiagų panaudojimas ir tausojanti aplinką gamyba. Pagal energijos ir vandens taupymo kriterijus „Tarkett“ rezultatai įvertinti auksiniu vertinimu.

LINOLEUMAS: „CRADLE TO CRADLE®“ BRONZOS, SIDABRO IR AUKSO SERTIFIKATAI

„Tarkett“ linoleumas yra pirmasis pasaulyje, gavęs „Cradle to Cradle ®“ sertifikatą, už savo tvarius metodus. Pagamintas iš natūralių medžiagų, kaip sėmenų aliejus, pušų sakai, džiutas ir kamščiamedžių milteliai, ir 100 % perdirbamas, linoleumas yra ypač natūralus ir atsinaujinantis produktas. Kompaktinis linoleumo tipas sertifikuotas „Cradle to Cradle®“ sidabro sertifikatu 2011 m. ir išlaikė sidabrinį vertinimą iki šiandien, o tai reiškia, kad visos sudedamosios dalys, naudojamos gaminti linoleumą, įvertintos teigiamai.

 Siekiant gauti tokį sertifikatą, gamybos procesas turi atitikti keletą reikalavimų. Pagal nustatytas „Cradle to Cradle®“ gaires turi būti apibrėžta ir laikomasi energijos ir vandens panaudojimo nuostatų. Narni, Italijoje, linoleumo gamykloje, įrengtas uždaro ciklo įrenginys, siekiant iš naujo panaudoti vandenį, naudojamą vėsinimo procese. Taip pat įsipareigota padidinti atsinaujinančios energijos dalį ir kompensuoti išmetamo CO2 kiekį. Dėl „Tarkett“ įsipareigojimo gaminti tvarų ir ekologišką dizainą dabar siūlomi linoleumo produktai, sertifikuoti „Cradle to Cradle®“ auksiniu įvertinimu, kaip „Veneto Essenza 100% linen“ ir naujoji „Originale Essenza“ kolekcijos.

 Naujausia inovacija linoleumo tipuose yra „LinoWall“, pirmoji ir vienintelė patvirtinta linoleumo sienų danga, sertifikuota „Cradle to Cradle®“ sidabro sertifikatu.

„IQ ONE“ VINILINIŲ GRINDŲ KOLEKCIJA: „CRADLE TO CRADLE®“ AUKSO SERTIFIKATAS

iQ One yra naujos kartos homogeninės, savo sudėtyje neturinčios PVC, grindys, kurios išlaiko puikų estetikos, lankstumo ir tvirtumo balansą. „iQ One“ naudoja unikalią homogeninių termoplastinių grindų formulę, be PVC ir plastifikatorių, ir turi tokių pat unikalių pranašumų kaip puikiai vertinama „IQ“ kolekcija. Jos idealiai tinka didelio srauto zonoms, tokioms kaip viešosios erdvės, švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigos. Dėl ypatingo lankstumo jas lengviau įrengti ir padengti. Tai pirmosios pasaulyje Cradle to Cradle® aukso sertifikatu sertifikuotos homogeninės grindys, patvirtinančios, kad „Tarkett“ yra tvarumo pionieriai.

KILIMINĖ DANGA: „DESSO EcoBase®“ kiliminių plytelių apatinis dangos sluoksnis: „Cradle to Cradle“ aukso sertifikatas

Pagaminta iš 100 % nekenksmingų medžiagų, „Tarkett“ „DESSO EcoBase“ kiliminių plytelių apatinis dangos sluoksnis sertifikuotas „Cradle to Cradle“ aukso sertifikatu, o už medžiagų nekenksmingumą sveikatai gavo „Cradle to Cradle“ platinos sertifikatą.  „Tarkett“ „DESSO EcoBase“  sudaryta iš bent 75 % perdirbtų medžiagų kiekio (grąžinamos į vartojimą kreidos)* ir pagaminta gamyklose, kuriose tiekiama išskirtinai atsinaujinanti elektra. Visas apatinis dangos sluoksnis gali būti atskirtas nuo kiliminių plytelių ir saugiai perdirbtas specialioje gamybos linijoje. „EcoBase“ kiliminių plytelių apatinių dangos sluoksnių perdirbimas sutaupo iki 20 % išmetamojo CO2 per vieną gamybos ciklą, palyginus su „EcoBace“  perdirbimu cemento pramonėje. Visi „DESSO“ kilimai gali būti įrengti su „EcoBase“ apatiniu dangos sluoksniu, įskaitant mūsų „Cradle to Cradle“ sidabro sertifikatu apdovanotą „AirMaster“, kuris, kaip įrodyta, padeda „išvalyti orą“ nuo smulkiųjų dulkių.

 *Plytelė, kurioje naudojama „EcoBase“ apatinė danga, turi apie 89 % perdirbtų ar atsinaujinančių medžiagų kiekio, dėl kurių medžiagos nekenkia sveikatai ar techninėms savybėms.